לזכרם

גב' נורית כהנא ז"ל

Prof. Benyamin Shitovitzבמשך שנים רבות נורית היתה ה"אמא הטובה" של כל באי החוג לכלכלה – סטודנטים, סגל אקדמי וסגל מינהלי. נפטרה בדצמבר 2023, 11 שנים אחרי יציאתה לפנסיה.
נורית הצטרפה לחוג לכלכלה כמזכירת ראש החוג בשנת 1996 ושרתה בתפקיד זה על לפרישתה בשנת 2012. במקביל היתה נורית מזכירת תכנית המאסטר בכלכלה המשותפת לאוניברסיטת חיפה ולטכניון.
בתפקידה כמזכירת ראש החג היתה נורית אחראית על נושאים שונים ומגוונים. אלה כללו נושאים שוטפים בניהול החוג, כמו גם ארגון טיולי הגיבוש בחוג, וכלה בטיפול בנושאים רגישים של מינוי חברי סגל וקידומם. שנים רבות נורית ארגנה את ימי התלמידים לתארים מתקדמים, ארוע שנתי בו הציגו סטודנטים נבחרים למ"א ודוקטורט את מחקריהם. כל ראשי החוג איתם עבדה נהנו מקשרי העבודה החבריים אותם ידעה לטפח, מאמינותה המושלמת ומיכולתה להשרות אווירה נינוחה ורגועה גם בדיונים מתוחים.
כשרונה המיוחד של נורית לפתח קשרי אנוש טובים היה חיוני גם לצורך הטיפול ביחסים המסובכים עם הטכניון. למעשה ניהלה נורית שתי מערכות מקבילות שהצריכו אותה למצוא את שביל הזהב שירצה בו זמנית את הדרישות המוקפדות של הטכניון ואת הגישה הנינוחה יותר של האוניברסיטה. בחיי היום-יום הצריך תפקידה לנהל מו"מ מתמיד עם עמיתיה במוסד השכן כדי לשמר את שיתוף הפעולה לטובת שני הצדדים תוך דאגה מתמדת לטובתם של הסטודנטים. הסטודנטים היו ערים למאמציה של נורית להקל עליהם בתוך המערכת הסבוכה. גם הם נהנו מאישיותה הנינוחה ומגישתה האימהית כלפיהם. תרומתה של נורית לחיי החוג הייתה משמעותית מאד. היא תיזכר באהבה ע"י כל חברי הסגל האקדמי והמנהלי שעבדו במחיצתה.

גב' דבורה מלניק ז"ל: 1941-2018

Pineapple

דבורה הייתה ממקימי החוג לכלכלה. במשך שנים רבות היתה מרצה בקורסי המבוא בחוג. דבורה נתנה יחס אישי ואנושי לכל סטודנט, וסייעה רבות לכל חברי הסגל בחוג. היא הייתה יסודית ומקצועית בכל פעילות שהייתה מעורבת בה, ותמיד עם חיוך ועם כח שסחף את כל הסובבים אותה.

זיוון פורשנר ז"ל, 1958-2021

Pineapple

איש חכם, צנוע וטוב לב, בעל ידע רב בנושאים שונים ורחבים, שתמיד היה מוכן להקשיב ולסייע לחבריו, לחברי סגל ולסטודנטים אחרים. היה מרצה בחוג לכלכלה באוניברסיטת חיפה בשנים 1992-1998 והמשיך ללמד בחוג גם בשנים שלאחר מכן. קבל תואר M.Sc מהתכנית בכלכלה המשותפת לטכניון ולאוניברסיטת חיפה (1986), ודוקטורט בכלכלה מאוניברסיטת Carnegie Mellon (1991), בהנחיית Profs Stephen E. Spear and Sanjay Srivastava. נושא עבודת הדוקטורט שלו: Self-Enforced Mechanisms in Dynamic Economics with Incomplete Information זיוון פרסם מאמרים בכתבי עת בכלכלה עם פרופ' יוסי יגיל ועם פרופ' עוז שי, אבל עיקר מאמציו האינטלקטואליים הוקדשו למחקר תאורטי עמוק, ממושך וקשה להבנה, בנושא implementation mechanisms under incomplete information, שנבע לדבריו מעבודת הדוקטורט שלו, בו טען שדרושה גישת פתרון אחרת לבעיות כאלה מזו המקובלת בספרות הכלכלית. יהי זכרו ברוך.

פרופ' בנימין שיטוביץ ז"ל, 1947-2023

Prof. Benyamin Shitovitzפרופסור בנימין שיטוביץ היה אדם מבריק ומוערך בקרב חוקרים בתחומי המתמטיקה והכלכלה. עבודת הדוקטורט שכתב באוניברסיטה העברית תחת הנחייתו של פרופסור ישראל אומן (חתן פרס נובל בכלכלה), נחשבת לעבודת מחקר משמעותית בתחום הכלכלה המתמטית. פרופסור שיטוביץ פרסם מספר רב של מאמרים בכתבי עת מובילים בתחומי המתמטיקה והכלכלה, ונחשב למומחה בהם. ביניה השפיע על דורות של סטודנטים וחוקרים דרך הוראה והנחיה, והיה מנטור ומורה לדורות של חוקרים וכלכלנים. הוא תמיד היה מוכן לעזור ולתת הכוונה לתלמידיו, ושמח לשתף את הידע והניסיון שצבר במהלך הקריירה המדעית המצליחה שלו. מעל לכל ביניה היה אדם צנוע ישר וחייכן אשר השאיר מאחוריו מורשת מדעית רבה, והוא תמיד ייזכר בליבנו.